Ноябрь 25, 2013

Erinevad veebisaidid

Enamik veebikujundusega tegelevaid stuudioid kasutavad järgmist veebisaitide liigitust:

Visiitkaardi tüüpi veebisait

Sellist veebisaiti kasutavad firmad, et teavitada oma toodetest ja teenustest, enda asukohast ja kontaktandmetest. Visiitkaardi tüüpi veebisait on üks kõige odavamaid variante. Kord ülespandud teavet praktiliselt ei uuendata, seetõttu puudub ka vajadus kulutada raha veebisaidi haldusele ja toele.

Vitriin

See kujutab endast firma poolt pakutavate kaupadevõi teenuste kataloogi. Tavaliselt lisatakse iga kauba või teenuse juurde fotod, üksikajalik kirjeldus, tehnilised andmed.

Külastajatele pakutakse võimalust etteantud omaduste järgi kaupu ja teenuseid valida. Külastajatel peab olema võimalik kaupu võrrelda, valida, tellida ja nende eest maksta.

E-pood

Kaupade või teenuste vitriin koos võimalusega arvestust pidada ja tellimusi töödelda. See on mugav vahend Interneti kaudu müümiseks, mida firmad kasutavad nagu tavalist kaubandustegevust, nii oma toodete ja teenuste reklaamiks ja nende populaarsuse tõstmiseks kui lisatulu saamiseks.

Ettevõtte veebisait

See on firma töötajate töövahend, mis sisaldab andmebaasi kaupade saadavuse kohta firma filiaalides. Kasutatakse partneritega koostöö tegemisel ning oma toodangu levitamises ja müügis väljaspool oma kodupiirkonda.

Reklaamsait

Reklaami näitamiseks mõeldud veebisait. Selle veebisaidi peamiseks ülesandeks on teatud tootemargi reklaamimine ja müügiedustus. Kasutatakse reklaamvideoid, e-mänge, võistlusi. Külastaja tuleb meelt lahutama, reklaamitav kaubamärk jääb talle meelde ja varem või hiljem teeb ta ostu.

Teabesait

See on turunduse töövahend. Pidevalt uuenevate informatiivsete artiklitega veebilehte omav firma püüab paljude inimeste tähelepanu, kes Interneti avarustes surfavad ja huvipakkuvat teavet otsivad. Teabeportaali lugejad on firma potentsiaalsed kliendid.

Jääb veel vaid suunata lugejad portaali paigutatud viite abil veebisaidile, kus pakutakse kaupu ja teenuseid.

Поделиться
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •